Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 listopada 2024 07:40
Reklama

Od A jak alpaka do Z jak złotogłowa marmozeta. Roczny spis inwentarza 2020 w Naturschutz-Tierpark Nasze-Zoo Görlitz-Zgorzelec

Od A jak alpaka do Z jak złotogłowa marmozeta. Roczny spis inwentarza 2020 w Naturschutz-Tierpark Nasze-Zoo Görlitz-Zgorzelec
Na początku każdego roku opiekunowie zwierząt w Naszym Zoo sprawdzają aktualną liczbę swoich podopiecznych.

Jedynie niewiele gatunków udaje się szybko policzyć. Większe oraz szybko poruszające się grupy zwierząt jak ryby, żwawe papużki w Świergolandii, czy nigdy nie pozostające w bezruchu wiewiórki skalne, stanowią spore wyzwanie.

Koniec końców, opiekunom ponownie udało się policzyć zwierzęta. I tak w 2020 roku ogłaszają, iż: aktualnie w Naszym Zoo żyje 671 zwierząt 88 różnych gatunków.

Widoczny jest znaczny przyrost liczby zwierząt w porównaniu z 599 osobnikami ze spisu w 2019 roku.

Fakt ten da się łatwo wytłumaczyć, po kilku latach zakazu rozrodu, w 2020 roku papużki faliste w Świergolandii ponownie mogły się rozmnażać. Na co kolorowe ptaki natychmiast odpowiedziały podwojeniem populacji.

 

Podczas gdy, z powodu rozbudowy strefy gastronomicznej, w 2020 roku pożegnał się z nami axolotl,
do zwierzęcej załogi dołączyli gwarek, zagrożona wyginięciem kura saksońska oraz otrzymane w spadku przedstawicielki gatunku ary ararauny oraz amazonki niebieskoczelnej.

 

Do wielkich sukcesów hodowlanych 2020 roku zaliczyć można potomstwo gazeli dżejran, z którego dwie opuściły właśnie Görlitz i wyruszyły do Helsinek. Kolejne sukcesy hodowlane to ponowne potomstwo wyniszczonego na wolności kiśćca annamskiego oraz sik wietnamskich.

 

Dla miłośników statystyki: w ubiegłym roku nasze zwierzęta zjadły około 48 000 kg siana, 25 000 kg warzyw i owoców, 15 000 kg karmy w granulacie, 1 800 kg piskląt jednodniowych i 1 500 kg ryb.


Podziel się
Oceń

zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1036 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 7.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama