Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 15:43
Reklama

Europejski Dzień Sąsiada - konkurs

25 maja będziemy obchodzić Europejski Dzień Sąsiada. W związku z tym dniem organizuję konkurs, którego celem będzie organizacja Dnia Sąsiada między 22 maja a 13 czerwca w lokalnej społeczności oraz wypracowanie podczas tego dnia wspólnej inicjatywy, która zostanie dofinansowana.
Europejski Dzień Sąsiada - konkurs

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszego regionu do wzięcia udziału w organizowanym przeze mnie konkursie na organizację Europejskiego Dnia Sąsiada. Dzień ten obchodzony jest od 17 lat jako European Neighbours Day. Myślą, która leży u podstaw organizacji tego szczególnego dnia jest przekonanie o coraz większym udziale technologii w rozwoju i podtrzymywaniu relacji między ludźmi. Postęp technologiczny i cyfryzacja życia społecznego doprowadziły do rozluźnienia więzi społecznych, które wzmacniały poczucie sąsiedztwa, wzajemnego wsparcia i organizacji wspólnych, lokalnych działań.

            W dzisiejszym – cyfrowym świecie, gdzie dominującą rolę odgrywają coraz częściej media społecznościowe, o wiele łatwiej jest podtrzymywać relacje z osobami oddalonymi od nas nawet o setki kilometrów niż lepiej zapoznać się z własnym sąsiadem. Anonimowość, która zrosła się z naszym codziennym trybem życia, powiązana jest w szczególności ze środowiskiem osiedli miejskich o gęstej zabudowie budynków z wielkiej płyty. Osiedla tego typu rzadko sprzyjają rozwojowi procesu integracji oraz podejmowania przez mieszkańców wspólnych inicjatyw. Także na wsi, poprzez rozwój mediów społecznościowych, coraz rzadziej odczuwa się potrzebę lokalnej integracji i poznawania siebie nawzajem. Z tego względu zachęcam wszystkich, mieszkańców miast i wsi oraz organizacje pozarządowe do udziału w konkursie. Wierzę, że chcąc zmienić ten aspekt rzeczywistości oraz pokazać, że rodziny mieszkające po sąsiedzku więcej łączy niż dzieli można działać wspólnie kształtując tym samym i umacniając więzi lokalne. Celami Europejskiego Dnia Sąsiada są:

1. Integracja rodzin z osiedli miejskich ze społecznością lokalną w oparciu o zasadę partnerstwa i dialogu społecznego.

2. Zainspirowanie lokalnych, osiedlowych społeczności do podejmowania wspólnych działań o wymiarze lokalnym.

3. Budowanie pozytywnego wizerunku integracji społeczności lokalnej jako przejawu aktywnej formy działań angażujących rodziny w celu realizowania wyznaczanych wspólnie celów na rzecz najbliższego otoczenia i wspierania postaw obywatelskich.

4. Poprzez wspólne angażowania się w projekty o charakterze lokalnym promowany jest w najbliższym otoczeniu rodziny wolontariat jako przejaw pozytywnych postaw społecznych.

5. Promowane są nowe metody spędzania wolnego czasu z rodziną oparte o gry i zabawy o charakterze integracyjnym.

6. Wpisanie Dnia Sąsiada jako imprezy cyklicznej, która po przez swój pozytywny charakter mobilizujący w sferze społecznej przyczynia się do wzmocnienia więzi wśród społeczności lokalnej.

            Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie od 22 maja do 13 czerwca br. zorganizować Dzień Sąsiada, podczas którego wspólnie zostanie wypracowana inicjatywa, poprawiająca jakość Waszego otoczenia. Pięć najlepszych pomysłów otrzyma jednorazowe dofinansowanie do ich realizacji w kwocie 200 zł. Termin realizacji Waszego pomysłu to 30 września 2021 r. Pomysły wspólnych projektów wraz z dokumentacją fotograficzną z Dnia Sąsiada oraz wnioskiem o dofinansowanie oraz kartą zgłoszeniową należy przesłać do 25 czerwca 2021 roku na adres [email protected]. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wyłonienie projektów, które otrzymają dofinansowanie nastąpi do 30 czerwca 2021 roku. Tuż po rozstrzygnięciu konkursu, zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo.

Obowiązujące terminy:

  • 22.05.21 – 13.06.21 – organizacja Dnia Sąsiada
  • Do 25.06.21 – przesłanie niezbędnych dokumentów wskazanych w regulaminie
  • Do 30.06.21 – rozstrzygnięcie konkursu
  • Do 30.09.21 – przeprowadzenie inicjatywy stworzonej podczas Dnia Sąsiada, która zostanie dofinansowana

Regulamin konkursu oraz niezbędne załączniki zostały zamieszczone na stronie internetowej www.robertobaz.pl oraz w mediach społecznościowych. Informacje na temat konkursu można również uzyskać telefonicznie pod numerem 500 040 140 oraz pisząc na adres mailowy: [email protected]. Nagrodą w konkursie będzie jednorazowe dofinansowanie wspólnej inicjatywy, w kwocie 200 zł, stworzonej podczas Dnia Sąsiada, która będzie służyć lokalnemu społeczeństwu.


Podziel się
Oceń

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 7.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama