Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 15:51
Reklama

Na wycieczki i psychologa - wsparcie dla szkół

Warsztaty, wycieczki, a także dodatkowa pomoc psychologiczna – samorząd województwa chce pomóc uczniom dolnośląskich podstawówek w powrocie do normalnego funkcjonowania po okresie pandemii. Szczegóły nowego programu, finansowanego dzięki funduszom unijnym, przedstawili dziś marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.
Na wycieczki i psychologa - wsparcie dla szkół

 - W ostatnich miesiącach dzieci nie miały osobistego kontaktu ze szkołą, rówieśnikami i nauczycielami, dlatego tym programem chcemy im to w pewien sposób wynagrodzić. Jestem przekonany, że to wsparcie finansowe pomoże w przygotowaniu ciekawej oferty edukacyjnej dla naszych najmłodszych. W ten sposób zadbamy także o kształtowanie i wzmacnianie tożsamości regionalnej, ponieważ planujemy zaangażować we wspólne działania nasze jednostki kultury – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Przedstawiony dziś projekt dotyczyć będzie wszystkich szkół podstawowych w regionie. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 7 lipca, a sporządzić taki wniosek będzie mógł organ prowadzący daną szkołę. Całkowita wartość projektu to aż 25 milionów złotych, a pieniądze pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Głównym celem działań jest wsparcie uczniów szkół podstawowych w zmniejszaniu negatywnych skutków pandemii koronawirusa, które zaistniały z powodu zamknięcia szkół i ograniczeń wprowadzonych w codziennym życiu ze względów bezpieczeństwa. Dzięki dofinansowaniu szkoły będą mogły zorganizować swoim uczniom dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, ciekawe zajęcia pozalekcyjne, takie jak kółka zainteresowań, warsztaty i laboratoria, czy wreszcie wycieczki pozaszkolne. Niezwykle ważnym elementem jest też finansowanie wsparcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i indywidualnych zajęć z uczniami posiadającymi specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne.

W projekt planowane jest zaangażowanie podlegających samorządowi województwa instytucji kultury, które przygotują na ten cel specjalną ofertę dla młodzieży, a także samorządowego przewoźnika – Kolei Dolnośląskich, dzięki którym możliwe będzie zorganizowanie przejazdów w ciekawe miejsca w regionie.

- Po wielu miesiącach izolacji musimy zmierzyć się z wyzwaniem powrotu dzieci do szkół. Ostatni czas nie sprzyjał efektywności pracy, a także tak ważnym w rozwoju kontaktom interpersonalnym, dlatego chcemy pomóc we wzbogaceniu oferty edukacyjnej, a także niezwykle istotnego w obecnej sytuacji wsparcia psychologicznego najmłodszych  - dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski z Prawa i Sprawiedliwości.

 


Podziel się
Oceń

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 7.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama