Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 01:22
Reklama

PGE GiEK gratuluje stypendystom klas patronackich PGE

Uczniowie klas patronackich PGE, funkcjonujących w lokalnych szkołach branżowych i technicznych, odebrali dziś listy gratulacyjne od spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało 78 tegorocznych stypendystów ze szkół w Bełchatowie i Turowie. Uczniowie otrzymali stypendia naukowe w wysokości 2500 zł za semestr.
PGE GiEK gratuluje stypendystom klas patronackich PGE

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera szkolnictwo zawodowe szkół znajdujących się w sąsiedztwie naszych oddziałów. Kolejni stypendyści z 27 klas patronackich PGE są dowodem na to, że wdrożony przez nas program był dobrym rozwiązaniem i stanowi motywację do wytężonej pracy. Klasy patronackie są ważne z punktu widzenia uzupełniania luki pokoleniowej. Dzięki kształceniu branżowemu spółka ma realny wpływ na proces kształcenia praktycznego młodzieży i rozwój kompetencji niezbędnych do zawodów zgodnych z profilem swojej działalności – mówi Sławomir Podkówka, reprezentujący spółkę PGE Górnictwo 
i Energetyka Konwencjonalna. 

W lokalizacji bełchatowskiej klasy patronackie PGE działają w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie, Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie oraz Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie. Za bardzo dobre wyniki w nauce w minionym roku szkolnym nagrodzono łącznie 50 uczniów.

Z kolei w lokalizacji turoszowskiej uhonorowano 28 uczniów z klas patronackich PGE funkcjonujących w dwóch szkołach – Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu i Zespole Szkół Zawodowych 
w Bogatyni. 

PGE GiEK kształci przyszłą kadrę

Klasy patronackie PGE GiEK powstały w latach 2018/2019 i szkolą między innymi przyszłych techników elektryków, automatyków, mechaników i mechatroników. Program objął placówki realizujące kształcenie w zawodach zgodnych z profilem działalności PGE GiEK. Obecnie, pod skrzydłami PGE GiEK uczy się około 540 uczniów.

W ramach współpracy, uczniowie szkół branżowych i technicznych biorą udział 
w wizytach zawodoznawczych na terenie Kopalni i Elektrowni Turów oraz Bełchatów, organizowane są zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe, a także dodatkowe szkolenia. Dla wyróżniających się uczniów PGE GiEK funduje stypendia naukowe.

PGE GiEK współpracuje także z 18 uczelniami wyższymi. Naukowo-techniczna współpraca pozwala na realizację ważnych dla firmy projektów naukowych, wymianę doświadczeń, rozwiązywanie problemów natury teoretycznej oraz praktycznego wykorzystania potencjału naukowego uczelni.

 


Podziel się

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 2°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 7.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama