Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 24 kwietnia 2025 00:55
Reklama dotacje unijne dla firm

PGE GiEK motywuje i nagradza zdolnych uczniów

Kilkudziesięciu tegorocznych stypendystów klas patronackich PGE, które funkcjonują w szkołach branżowych i technicznych w powiatach bełchatowskim i zgorzeleckim, otrzymało od Jacka Kaczorowskiego, Prezesa Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna gratulacje za dobre wyniki w nauce.
PGE GiEK motywuje i nagradza zdolnych uczniów

PGE GiEK od kliku lat aktywnie wspiera uczniów szkół zawodowych, oferując im pomoc w edukacji oraz zdobyciu praktycznego doświadczenia zawodowego. Program klas patronackich PGE ma na celu nie tylko podniesienie jakości kształcenia  zawodowego, ale również zwiększenie atrakcyjności tego typu edukacji wśród młodzieży. Spółka angażuje się w organizację zajęć praktycznych, wizyt zawodoznawczych oraz warsztatów, które pozwalają uczniom zdobywać cenne umiejętności i wiedzę z zakresu przyszłego zawodu.

Co roku Spółka PGE GiEK nagradza najlepszych uczniów stypendiami, które są wyrazem uznania dla ich osiągnięć oraz motywacją do dalszej nauki i rozwoju. Dzięki tym stypendiom uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji oraz kontynuowania edukacji na wyższym poziomie.

Pomagamy młodzieży rozwijać skrzydła i stwarzamy im warunki do wyboru przyszłych zawodów. Nasza spółka tworzy i wspiera programy, które motywują młodzież do efektywnej nauki, a także są szansą na rozwój osobisty. Wierzymy, że inwestowanie w edukację zawodową przynosi korzyści nie tylko uczniom, ale także całej społeczności lokalnej i branży, w której funkcjonujemy – mówi Jacek Kaczorowski, Prezes Zarządu PGE GiEK. 

Listy gratulacyjne odebrali na zakończenie roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych 
nr 1 w Bełchatowie oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu. 

Otrzymało je 73 uczniów, którzy spełnili wszystkie kryteria regulaminu stypendialnego, przygotowanego przez spółkę PGE GiEK i zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wyróżnieni uczniowie musieli między innymi uzyskać średnią ocen co najmniej 4,5 z przedmiotów kształcenia zawodowego, pozytywny wynik egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, przewidzianych w programie nauczania dla danej klasy, bardzo dobrą ocenę 
z zachowania i co najmniej bardzo dobrą ocenę z praktyki zawodowej.

Program klas patronackich to nie jedyne działanie, które PGE GiEK podejmuje na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu związanej z edukacją. Spółka  współpracuje z 18 uczelniami wyższymi. Naukowo-techniczna współpraca pozwala na realizację ważnych dla firmy projektów naukowych, wymianę doświadczeń, rozwiązywanie problemów natury teoretycznej oraz praktycznego wykorzystania potencjału naukowego uczelni.

Ponadto, w wyniku współpracy PGE, PGE GiEK i Województwa Łódzkiego 
od września 2021 r. w sąsiedztwie Elektrowni Bełchatów funkcjonuje Centrum Rozwoju Kompetencji (CRK). Jest ono miejscem stwarzającym możliwość kształcenia i rozwoju kwalifikacji pracowników branży energetycznej, przebranżowienia pracowników sektora energetyki konwencjonalnej oraz mieszkańców regionu łódzkiego zainteresowanych zmianą profilu zawodowego lub zdobyciem nowych kwalifikacji, m.in. w obszarach energetyki odnawialnej, czy gospodarki o obiegu zamkniętym.

 


Podziel się

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 12°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SzachówFanTreść komentarza: I bardzo dobrze. Bardzo słuszna i zacna idea! Powiat nie tylko piłką stoi, a szachy to mądra i wspaniała gra. Dobrze, że młodzież udaje się do niej zachęcić, zwłaszcza w tych tik-tokowych czaszach. Wielkie brawa dla organizatorów - zapaleńców i propagatorów szachów w naszym regionie 👍🏽Data dodania komentarza: 1.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Szach i mat!Autor komentarza: sekatorTreść komentarza: nooo prosze, kogo my tu mamy na pierwszej fotce uczestnika protestu w zgorzelcuData dodania komentarza: 25.03.2025, 09:33Źródło komentarza: Jest praca w policjiAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu
Reklama
Reklama