Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 03:19
Reklama

Warsztaty Przysłupowe – Odkryj Urok Tradycyjnego Rzemiosła!

W Działoszynie odbyły się wyjątkowe warsztaty przysłupowe, które przyciągnęły młodych miłośników rzemiosła oraz lokalnej kultury. To wydarzenie to nie tylko doskonała okazja do nauki, ale także szansa na zanurzenie się w bogatej tradycji budownictwa, które od wieków wpisuje się w krajobraz naszego regionu.
Warsztaty Przysłupowe  – Odkryj Urok Tradycyjnego Rzemiosła!

Autor: bogatynia.pl

Warsztaty przysłupowe to unikalne zajęcia, podczas których uczestnicy mają okazję poznać techniki tradycyjnego budownictwa. Przysłupy to charakterystyczne elementy architektoniczne, które można spotkać w wielu lokalnych budynkach. Dzięki warsztatom, uczestnicy mogli nauczyć się, jak wykorzystać te techniki w praktyce, a także zrozumieć ich historyczne znaczenie.

Dlaczego Warto Wziąć Udział w Warsztatach?

  1. Poznanie Tradycji: Warsztaty to świetna okazja, aby odkryć lokalne rzemiosło i nauczyć się technik, które były stosowane przez pokolenia.
  2. Praktyczne Umiejętności: Uczestnicy mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, które mogą wykorzystać w swoim życiu codziennym.
  3. Spotkanie z Pasjonatami: Warsztaty przyciągają ludzi z różnych środowisk, co sprzyja wymianie doświadczeń i nawiązywaniu nowych znajomości.

    Program Warsztatów

    Podczas warsztatów uczestnicy brali udział w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych. Poznali m.in. historię budownictwa przysłupowego, materiały wykorzystywane w tym rzemiośle oraz techniki pracy. Każdy mógł spróbować swoich sił w tworzeniu elementów przysłupowych pod okiem doświadczonych rzemieślników.

    Opinie Uczestników 

    Uczestnicy warsztatów byli zachwyceni zarówno atmosferą, jak i poziomem merytorycznym zajęć. Wielu z nich podkreślało, że to doskonała okazja do nauki, która pozwoliła im odkryć nowe pasje. „Warsztaty były nie tylko pouczające, ale także pełne radości i twórczej energii!” – mówi jeden z uczestników.

    Warsztaty przysłupowe w Bogatyni to przykład, jak lokalna kultura i tradycja mogą łączyć ludzi i inspirować do działania. 

    Udział w warsztatach przysłupowych to nie tylko nauka nowych umiejętności, ale także wspaniała okazja do zanurzenia się w lokalnej kulturze i historii. Wszak gmina Bogatynia to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością!

     


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Lublin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 29 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 7.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama