Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 22 kwietnia 2025 10:15
Reklama

Poznajmy się na pograniczu – Międzynarodowy Projekt „Magazyn Trójstyk”

Poznajmy się na pograniczu – Międzynarodowy Projekt „Magazyn Trójstyk”

Trwa międzynarodowego projekt „Magazyn Trójstyk” – cykliczny program informacyjno-edukacyjny dedykowany  społeczności żyjącej na pograniczu Polski, Czech i Niemiec. Wspierając współpracę między regionami Bogatyni, Hradka, Frydlantu, Zittau, Zgorzelca czy Görlitz, projekt ma na celu zacieśnienie więzi i budowanie relacji między mieszkańcami tego wyjątkowego trójstyku.

Co to jest „Magazyn Trójstyk”?

„Magazyn Trójstyk” to innowacyjny, filmowy program, każdy odcinek dostarczy widzom fascynujących informacji na temat lokalnych kultur, tradycji oraz problemów społecznych, z jakimi borykają się mieszkańcy pogranicza. Program jest emitowany zarówno w telewizjach lokalnych, jak i w Internecie, co pozwoli na dotarcie do szerszej publiczności.

Współpraca międzynarodowa

W projekcie wezmą udział dziennikarze z Bogatyni, Hradka i Zittau. Dzięki ich współpracy powstaje cykliczny magazyn, który jest tłumaczony na trzy języki: polski, czeski i niemiecki. Taki model produkcji nie tylko promuje różnorodność językową, ale także ułatwia wzajemne zrozumienie i integrację mieszkańców regionu.

Dlaczego warto?

Uczestnictwo w projekcie „Magazyn Trójstyk” to nie tylko szansa na poznanie fascynujących historii i wydarzeń, które mają miejsce na pograniczu, ale także doskonała okazja do aktywnego włączenia się w życie lokalnej społeczności. Wspólnie możemy budować mosty, które połączą nasze kultury, tradycje i doświadczenia.

Przygotujcie się na inspirujące odcinki „Magazynu Trójstyk”, które będą wprowadzać Was w fascynujący świat pogranicza! Bądźcie z nami i poznajcie lepiej sąsiadów zza granicy. Wspólnie odkryjmy bogactwo kulturowe Trójstyku!


Podziel się

zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Lublin

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Cześć.Mój ojciec Jerzy Łożyński był tam pierwszym kierownikiem na pocz. lat siedemdziesiątych. Mama Zdzisława,była wychowawczynią. Adres to Waryńskiego 19.Data dodania komentarza: 8.11.2023, 13:50Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: piotr13daTreść komentarza: cześć jestem zainteresowany spotkaniem dziękuję za odpowiedz gdzie mieszkaszData dodania komentarza: 6.02.2023, 17:34Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: LeszekTreść komentarza: Jaki był dokładny adres domu dziecka, Waryńskiego ...ile, kto wie ? Jestem wdzięcznym wychowankiem, lecz adresu sobie nie mogę przypomnieć, jak i dokumentów z adresem nie mam. Data dodania komentarza: 10.03.2022, 17:38Źródło komentarza: Dom dziecka w Bogatyni?Autor komentarza: Miłośnik sztukiTreść komentarza: Zapraszam na stronę poświęconą twórczości Beaty Makutynowicz www.makutynowicz.artData dodania komentarza: 27.01.2022, 17:11Źródło komentarza: Anioły z recyklingu T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: TV Bogatynia jak TVP, tuba propagandowa. Droga redakcjo, kilka miesięcy temu zrobiliście wywiad z Tomaszem Włodarczykiem gdzie prezes PEC jasno mówi, że podłączanie domów jednorodzinnych jest nieopłacalne i żadna gmina tego nie robi. NA ostatniej sesji Rady Miejskiej sam burmistrz potwierdził, że uciepłowienie Krakowskiej (budownictwo jednorodzinne) z 5mln PLN mija się z celem i jest wysoce nieekonomiczne.Dalej, w ostatnim wywadzie z bursmistrzem Dobrołowiczem dowiadwujemy się, że PGE ma plan na zastąpienie turoszowskich kotłów węglowych cyt. "innymi źródłami. Nieprawdziwe jest więc stwierdzenie w dzisiejszym artykule, że bez węgla będziemy marznąć. Redakcja powinna zrobić teraz wywiad z dyrekcją elektrowni i zapytać o efekt prac zespołu ds. transformacji turowa (powołanego przez byłą prezes PGE GiEK S.A.). Kotły można przerobić na inne paliwo (biomasa, spalanie śmieci). Nic się nie dzieje....Data dodania komentarza: 17.10.2021, 18:05Źródło komentarza: Nie ma gazu, jest elektrownia T Autor komentarza: tomasz_amnezjaTreść komentarza: Chcichot losu. Zwiazkowcy, ktorzy nie skazili sie prawdziwa praca wystapuja przed kamera i krzycza ze trzeba ratowac region ;). Gdzie byliscie panowie specjalisci jak byla zalatwiana koncesja? Drwiliscie z Czechow to teraz mamy za swoje. A pan Oliasz... no to tez historia. Przez 20 lat w samorzadzie sam podtrzymywal monokulture i status quo bo latwiej bylo ludzi szantazem trzymac za pysk.Data dodania komentarza: 7.10.2021, 21:47Źródło komentarza: Konferencja prasowa związków zawodowych w sprawie obrony kompleksu Turów
Reklama
Reklama