Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 listopada 2024 02:19

Krem na trądzik różowaty - jaki wybrać?

Krem na trądzik różowaty pomaga zadbać o codzienną pielęgnację wrażliwej i podrażnionej przez chorobę skóry. Tego typu kosmetyki poleca się stosować jako uzupełnienie terapii leczniczej. Jaki krem na trądzik różowaty wybrać, aby być pewnym pozytywnych rezultatów? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.
  • 04.11.2024 17:25
  • Autor: Verdelove
Krem na trądzik różowaty - jaki wybrać?

Krem na trądzik różowaty. Dlaczego warto go stosować?

Krem na trądzik różowaty jest idealnym wyborem do pielęgnacji problematycznej cery, ponieważ posiada łagodny, dostosowany do potrzeb skóry skład. Jest to szczególnie ważne w przypadku trądziku różowatego, aby traktować skórę wyłącznie delikatnymi produktami, które jej nie zaszkodzą, a zadbają o nawilżenie, wzmocnią naczynka i wyciszą zaczerwienienia. Stosując taki krem regularnie, można liczyć na widoczną poprawę kondycji skóry. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby w kremie znalazły się pomocne składniki aktywne, najlepiej pochodzenia naturalnego. Przykłady najskuteczniejszych komponentów zostały zebrane w poniższej tabeli.

Składnik Właściwości
ekstrakt z ruszczyka kolczastego
  • zwiększa elastyczność naczynek i wzmacnia ich ścianki,
  • niweluje obrzęki i stany zapalne
  • dzięki obecności witamin B, K, C i P reguluje ważne funkcje skóry,
  • łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie,
  • zwalcza wolne rodniki, opóźniając starzenie się skóry
ekstrakt z liści herbaty zielonej 
ekstrakt z kasztanowca
  • wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne,
  • ujędrnia i wygładza skórę
ekstrakt z lukrecji
  • wykazuje właściwości nawilżające i kojące,
  • normalizuje wydzielanie sebum i łagodzi stany zapalne,
  • skutecznie redukuje zaczerwienienia
bisabolol
  • działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie,
  • łagodzi podrażnienia, uczucie pieczenia i swędzenia
olej z glistnika
  • oczyszcza skórę z niedoskonałości,
  • stymuluje regenerację skóry

Trądzik różowaty – krem to nie wszystko. Czym jeszcze można wspomagać leczenie?

Kremy na trądzik różowaty nie są jedynymi kosmetykami, w które warto się zaopatrzyć przy tej dermatozie. Do pełnej pielęgnacji wskazane będzie też używanie odpowiednich preparatów oczyszczających, a także maści na dzień i na noc. Wybierając dermokosmetyki, warto upewnić się, czy są one dedykowane do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym.

Co jeszcze możemy zrobić, żeby lepiej sobie radzić z tym problemem?

Każda osoba z trądzikiem różowatym powinna przyjrzeć się swojej diecie. Pewne produkty spożywcze mogą zaostrzać zmiany i nasilać czerwienienie się skóry. Trzeba odstawić ostre przyprawy, słodycze, fast foody. Warto sprawdzić, jak cera reaguje na nabiał, produkty zawierające gluten, czekoladę, soję czy orzechy – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde, producent dermokosmetyków.

Kremy na trądzik różowaty - ranking najlepszych produktów

Na rynku dostępnych jest wiele kremów na trądzik różowaty, jednak odpowiednia selekcja pozwala wybrać te najskuteczniejsze. Najlepszy krem na trądzik różowaty to produkt, który wykazuje szerokie działanie, opiera się na naturalnych składnikach i jest delikatny dla skóry. Biorąc pod uwagę te wymagania, można wyróżnić trzy kosmetyki:

1. Krem na dzień z zestawu dermokosmetyków Acnerose

Zestaw dermokosmetyków Acnerose to kompleksowa pielęgnacja skóry, ukierunkowana na wspomaganie leczenia trądziku różowatego. Zestaw składa się z czterech preparatów, które dzięki działaniu na różnych płaszczyznach są gwarancją najskuteczniejszego pielęgnowania cery. W skład zestawu wchodzi: krem na trądzik różowaty, maść na rano, płyn oczyszczający i pasta na noc. Największe plusy zestawu to:

  • kompleksowe właściwości - każdy produkt koncentruje się na innym obszarze, a wszystkie uzupełniają się wzajemnie,
  • składy oparte na naturalnych składnikach aktywnych - w kremie na dzień znajdziemy na przykład ekstrakty z lukrecji, kasztanowca, ruszczyka, zielonej herbaty oraz olej z glistnika i bisabolol,
  • działanie, które widać - kremy nie maskują objawów, za to wspomagają oczyszczanie skóry z niedoskonałości, zmniejszają rumień, nawilżają, koją,
  • kompletna pielęgnacja – nie potrzebujemy dokupywać żadnych kosmetyków, wszystko, co potrzebne znajduje się już w zestawie. 

Dla osoby, która ma trądzik różowaty, dobranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji cery nie jest łatwe. Mi na szczęście się to udało, więc dzielę się z Wami swoim odkryciem: zestaw kosmetyków Acnerose. A szczególnie mój ulubiony krem na dzień. Skuteczny w zwalczeniu rumienia, nawilżający, ultra kojący i niepodrażniający, co najważniejsze - pisze pani Weronika z Koszalina 

Zaczęłam od kremu na dzień, a skończyłam na zakupieniu całego zestawu. Zestaw najlepszy, działa na trądzik różowaty i powoduje jego ustępowanie. Polecam – pisze pani Elżbieta z Warszawy

Kup krem na dzień Acnerose na Verdelove.pl

2. Dermaquest - Retinaldehyde Renewal Cream

Retinaldehyde Renewal Cream to przeciwstarzeniowy krem na trądzik różowaty. Wskazany jest do pielęgnacji skóry wrażliwej i naczynkowej. Zawiera witaminę A w lepiej tolerowanej przez skórę formie retinaldehydu oraz wyciszający podrażnienia kompleks Sepicalm. Zalety kremu to:

  • stymulowanie skóry do odnowy,
  • łagodzenie podrażnień,
  • poprawianie kolorytu skóry,
  • wykazywanie pozytywnego wpływu na naczynka krwionośne.

Wadą produktu jest jego wysoka cena w stosunku do niewielkiej pojemności oraz to, że nie zaleca się stosować go latem. 

3. Dermomedica - Caviar Cream

Caviar Cream to krem do cery z trądzikiem różowatym, suchej i odwodnionej. Ma bardzo odżywczy skład, w którym znajdziemy m.in. kwas azelainowy, olej z kukui, ekstrakt z kawioru. Do zalet kremu zalicza się:

  • odtwarzanie bariery lipidowej skóry,
  • intensywne nawilżanie i odżywianie,
  • wyciszanie stanów zapalnych i podrażnień,
  • usprawnianie procesu gojenia się i odnowy skóry.

Za minus kremu można uznać to, że jest dość drogi. Ze względu na bardzo odżywczy skład może się też nie sprawdzić na cerze tłustej.

Podsumowanie

Dobry krem na trądzik różowaty to podstawa odpowiedniej pielęgnacji skóry dotkniętej tą chorobą. Powinien mieć odpowiedni skład, aby prawidłowo dbać o wrażliwą cerę. Właściwie dobrany krem złagodzi zaczerwienienie, ukoi podrażnioną skórę i przywróci jej nawilżenie. Ureguluje też pracę gruczołów łojowych i wzmocni naczynka. Oprócz kremu warto stosować również inne dermokosmetyki, które są dedykowane problemowi trądziku różowatego i pozwalają kompleksowo zatroszczyć się o skórę. 

FAQ

1. Jaki powinien być krem na trądzik różowaty?

Krem na trądzik różowaty powinien charakteryzować się łagodnym działaniem, dostosowanym do potrzeb wrażliwej i naczyniowej skóry. Idealnie, gdyby bazował na naturalnych składnikach aktywnych oraz był specjalnie przeznaczony dla cery z trądzikiem różowatym, jak np. krem z zestawu Acnerose.

2. Jeśli mam trądzik różowaty, krem pomoże mi się go pozbyć?

Wszystko zależy od stanu skóry – w okresach zaostrzeń niezbędne będzie również stosowanie leków przepisanych przez dermatologa, w łagodniejszych przypadkach wystarczy właściwa pielęgnacja skóry na co dzień. Pamiętajmy, że kremy mogą poprawić kondycję skóry, ale nie zastąpią leczenia. Takie kosmetyki poleca się stosować jako uzupełnienie terapii leczniczej.

3. Jakich składników warto szukać w kremach na trądzik różowaty?

Aby mieć pewność, że kosmetyki na trądzik różowaty zadbają o odpowiednią pielęgnację problematycznej skóry, należy wybierać takie, które opierają się na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Niektóre ekstrakty roślinne wykazują bardzo pożądane działanie, na przykład ekstrakty z lukrecji, ruszczyka, kasztanowca i zielonej herbaty uszczelniają kruche naczynka oraz świetnie redukują zaczerwienienia.

Bibliografia

  1. Wolska H., Placek W., Trądzik różowaty – aktualne poglądy na etiopatogenezę i leczenie, 2016
  2. Burgdorf W.H.C., Plewig G., Wolff H.H., Landthaler M., Braun-Falco Dermatologia, 2011
  3. Gwieździński Z, Romańska-Gocka K., Etiopatogeneza i leczenie trądziku różowatego w świetle współczesnych poglądów,1997
  4. Rebora A., The management of rosacea, 2002
  5. Landow K., Rosacea: the battle goes on, 2005

Materiał partnera